Jakub Makurat

Jakub Makurat

Country Manager for Poland, Czech Republic and the Baltics | Ebury

Jakub Makurat jest specjalistą z branży Fintech z wieloletnim doświadczeniem w obszarze bankowości transakcyjnej i korporacyjnej. Od ponad 25 lat jest zaangażowany w rozwój handlu zagranicznego w firmach sektora MŚP w Polsce. Od 2015 jego głównym obszarem zainteresowań są nowoczesne usługi finansowe wspierające rozwój handlu zagranicznego, także w formule e-commerce. W międzynarodowej instytucji płatniczej Ebury odpowiada za zarządzanie sprzedażą, współpracę z przedsiębiorcami oraz ekspansję w Czechach, Polsce, Słowacji i krajach bałtyckich.

Na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami w celu ułatwienia im dostępu do efektywnych rozliczeń i skutecznych metod zarządzania ryzykiem finansowym.

W latach 1997 do 2011 pracował w Raiffeisen Bank, Fortis Bank i Deutsche Bank, gdzie zarządzał relacjami z klientami biznesowymi oraz strukturami sprzedaży. Ukończył studia w zakresie Finansów i Bankowości a także Międzynarodowej Integracji Europejskiej. Od 2012 roku zaangażowany jest w rozwój przedsięwzięć w branży Fintech dla klientów biznesowych.

4:05 pm - 4:25 pm

Jak rozwiązania fintech usprawniają handel zagraniczny?

Scroll to Top